Povrchová úprava včetně výroby na klíč...

Výroba nátěrových hmot

Základem naší společnosti je výroba kvalitních nátěrových hmot. Ty dokážeme uzpůsobit podmínkám, ve kterých se Váš produkt bude vyskytovat. Zajistíme tím delší životnost a stálost Vašeho produktu.

 


 

Naše zkušenosti s výrobou nátěrových hmot

Nátěrové hmoty sami vyrábíme v rakouských továrnách Christ Lacke v Linzi a Vídni, které mají tradici již od roku 1844 a mají tak více téměř 170 let zkušeností s výrobou barev.

Naše dlouhodobé zkušenosti jsou především přínosem pro Vás, jelikož barvu podrobně známe specifika různých prostředí a dokážeme tak navrhnout technologii povrchové úpravy a připravit tu pravou nátěrovou hmotu pro podmínky, ve kterých se bude Váš výrobek nacházet.

 


 

Proces výroby

Pro výrobu nátěrových hmot se používají pevné a kapalné suroviny. Pevné suroviny jsou pigmenty (organické či anorganické), které dodávají laku jeho odstín a tvoří nejdražší položku v jeho složení. Rozdělují se na světlostálé, bez těžkých kovů, tepelně nebo chemicky odolné. Plniče jsou pomocné látky, které nám mohou zvýšit sušinu, přilnavost či snížit lesk. Většinou je to sulfát carbonat a nebo talkum. Aditivy jsou kapalné látky umožňující homogenizaci (rovnoměrně, kompaktně, celistvě) laku, odstranění pěny, zlepšení povrchu a slívání či vytvoření struktury.

Rozpouštědla nám pomáhají nastavit viskozitu a urychlené schnutí.

Suroviny od našich vybraných dodavatelů se přísně testují podle příslušných souvisejících norem.

Každý lak se musí připravovat podle vlastního pracovního postupu. Jakákoliv změna může vést k chybám. První počáteční složkou bývá většinou pojidlo (pryskyřice) a některá additiva, která se přidávají za stálého míchání. Pak se postupně přidává pigment a plniče. Důležitá je zde doba na zpracování a teplota laku. Takto připravený lak se mele, např. na perličkovým mlýnem.

Po umletí se lak doplňuje additivy a rozpouštědlem a přichází do tónovací stanice. Zde se i s pomocí laboratoře nastavují i jiné hodnoty jako viskozita, sušina a lesk.

Po výstupné kontrole je lak filtrován a stáčen do určených nádob a řádně uskladněn ve vlastním skladu pro následnou expedici.

 


 

Nátěrové hmoty

Více o nátěrových hmotách

 

Podívejte se také na:

Zpět na: